Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wszystko gra?

29 listopada 2008 | Plus Minus | Agnieszka Rybak
źródło: Rzeczpospolita

Kryzys finansowy i przetasowania polityczne w Polskim Radiu mogą pogrążyć Trójkę. Tymczasem po latach zapaści program nadawany z Myśliwieckiej odzyskał formę. Znów stał się rozgłośnią dla wymagających słuchaczy

Wojciech Mann, legenda Polskiego Radia, opowiada o audycji, którą robił wiele lat temu. Potrzebny był do niej głos inny niż Manna i siedzącego obok kolegi. Pomyśleli: zaprosimy strażnika. Pan ze straży przemysłowej, wtedy jeszcze umundurowany, nienawidził radiowców. Uważał za skandal, że gówniarze przychodzą, robią sobie żarty przed mikrofonem i jeszcze dostają za to pieniądze. – Zaprosiliśmy go do studia, usiadł. Miał powiedzieć tylko trzy słowa. Spocił się, mylił, nie rozumiał, o co chodzi. Patrzył na światełko, potem na rękę, potem na mikrofon. Liczyliśmy, że zarejestrujemy jego występ w trzy minuty, nagrywanie trwało minut 40. Wyszedł czerwony. I z szacunkiem powiedział do nas: „Pierd…, nie wiedziałem, że to taka ciężka robota” – opowiada Mann.

O losie rozgłośni i pracujących w niej ludzi teraz decydować mogą fachowcy pokroju strażnika z anegdoty. Bo publicznymi mediami od wielu lat zajmują się z umocowania politycznego przypadkowi ludzie.

Najnowsza odsłona ich działalności to przedstawiony przez zarząd Polskiego Radia plan oszczędnościowy. Cięcia kosztów mają zrekompensować brakujące 30 mln zł, których radio nie dostało z abonamentu. Pieniędzy zabrakło, bo na skutek ciągłych zapowiedzi zniesienia abonamentu coraz więcej osób przestaje go płacić.

Dla Programu III także przewidziano „niespodziankę” – przeniesienie z legendarnej siedziby przy Myśliwieckiej do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8180

Spis treści
Zamów abonament