Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Asceci kontra ekscentrycy

20 stycznia 2009 | Styl życia | Maja Mozga–Górecka
Wewnątrz dom nie ma mebli ani schodów, wygląda jak skład drewna  w tartaku  (Next  Generation  House – Final Wooden House, proj. Sou Fujimoto)
źródło: Rzeczpospolita
Wewnątrz dom nie ma mebli ani schodów, wygląda jak skład drewna w tartaku (Next Generation House – Final Wooden House, proj. Sou Fujimoto)
Pod Tokio. Z zewnątrz dom przypomina układankę z gry jenga
źródło: Rzeczpospolita
Pod Tokio. Z zewnątrz dom przypomina układankę z gry jenga
W USA. Ogród i wnętrza ograniczone ramami (Dutchess Guest House, proj. Allied Works Architecture
źródło: Rzeczpospolita
W USA. Ogród i wnętrza ograniczone ramami (Dutchess Guest House, proj. Allied Works Architecture

Schronienie bez łóżka, stołu, szafy zwyciężyło w kategorii najlepszy dom prywatny w konkursie Design Awards 2009 magazynu „Wallpaper”. Odpadli ekscentrycy

Nadchodzi pokolenie ascetów. Tak przynajmniej przewiduje japoński architekt Sou Fujimoto, który zaprojektował weekendowy „Next Generation House” uznany za najlepszy dom prywatny w konkursie „Wallpapera”. Ten prestiżowy brytyjski magazyn lifestyle’owy organizuje co roku konkurs Design Awards, wybierając w 12 kategoriach innowacyjnie zaprojektowane budynki, wnętrza, ubrania, sprzęty domowe.

Do grona jurorów zaprasza zawsze nie tylko słynnych architektów – w tym roku jest Jean Nouvel – czy designerów (Marc Newson), ale i znanych trendsetterów: rapera Kanye Westa czy sir Kena Adama, projektanta scenografii do przygód Jamesa Bonda.

Jaskinia z drewna

Jak zwycięzca konkursu Sou Fujimoto tłumaczył w wywiadzie dla portalu Designboom, interesuje go doświadczenie zasiedlania przestrzeni, którą człowiek musi sobie sam zinterpretować, tak jak ludzie pierwotni urządzali sobie jaskinię.

Jego „jaskinia” z drewnianych bali,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8221

Spis treści
Zamów abonament