Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie tylko kupno jest warunkiem przejęcia załogi

21 marca 2009 | Prawo | Agnieszka Fedor zal

Pracuję w wydziale firmy, który właśnie został wydzierżawiony innemu podmiotowi. Pracownicy zostali zawiadomieni o przejściu zakładu pracy na nowego pracodawcę w trybie art. 231 kodeksu pracy, jednak mamy wątpliwości, czy rzeczywiście zostaliśmy przejęci, skoro zakład został wydzierżawiony na czas określony, a nowy pracodawca przejął tylko niektórych pracowników. Czy powinniśmy otrzymać nowe umowy o pracę? – pyta czytelnik.

Trzeba podkreślić, że nie tylko sprzedaż zakładu pracy lub jego części może stanowić podstawę przejścia zakładu na nowego pracodawcę. Również w przypadku dzierżawy lub innej formy przeniesienia władztwa nad majątkiem stanowiącym zakład pracy lub jego część pracownicy, których zatrudnienie jest związane z przenoszonym majątkiem, przechodzą do nowego pracodawcy. Oznacza to, że pracownicy wspomnianego wydziału produkcyjnego zostali skutecznie przeniesieni.

Zgodnie z art. 231 § 1 kodeksu pracy po przejściu zakładu pracy lub jego części na innego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8273

Spis treści
Zamów abonament