Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak zatrudniać w centrum pomocy rodzinie

20 kwietnia 2009 | Gazeta prawa i podatków | Monika Sojda

Sposób naboru pracowników socjalnych określa samorządowa pragmatyka urzędnicza, a ich wymagania kwalifikacyjne i specjalne przywileje ustawa o pomocy społecznej

Do pracownika socjalnego zatrudnionego przez urzędy i jednostki samorządu terytorialnego (m.in. przez gminy, jednostki pomocnicze gmin, jednostki i zakłady budżetowe gmin czy też starostwa powiatowe i powiatowe jednostki administracyjne) zastosowanie znajdą zarówno przepisy ustawy z 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych, jak i ustawy z 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej. Prawa i obowiązki pracownika socjalnego regulują również przepisy kodeksu pracy. Spory ze stosunku pracy tej grupy pracowników socjalnych rozpatrywane są przez sądy pracy.

Ustawa o pracownikach samorządowych określa zasady naboru pracowników samorządowych. Precyzuje, że dopuszczalną podstawą zatrudnienia pracowników socjalnych jest umowa o pracę na czas określony lub nieokreślony i wskazuje okoliczności uzasadniające ich stosowanie.

Ustawa przed...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8297

Spis treści
Zamów abonament