Wielki finał Brazylii i USA

29 czerwca 2009 | Sport | SS ŁM
Luis Fabiano zdobył w finale Pucharu Konfederacji dwie ważne bramki i został królem strzelców turnieju
źródło: REUTERS

Pięciokrotni mistrzowie świata wygrali w Johannesburgu turniej o Puchar Konfederacji, mimo że do przerwy przegrywali z USA 0:2. Trzecie miejsce zdobyli piłkarze Hiszpanii

Finał był znakomity. Amerykanie zagrali w pierwszej połowie jeszcze lepiej niż z Hiszpanią, szybko zdobyli bramkę i to oni, a nie Brazylijczycy wyglądali jak mistrzowie. Wprawdzie canarinhos ostrzeliwali systematycznie bramkę Tima Howarda, ale amerykański bramkarz Evertonu spisywał się bez zarzutu. W pierwszej połowie obronił pięć bardzo groźnych strzałów.

Jego koledzy rozbijali jednak większość ataków, a po zdobyciu piłki organizowali swoje. To, co udało im się w 27. minucie, przypominało akcję Manchesteru Utd. z...