Z różnych dziedzin

12 listopada 2009 | Życie Warszawy

SZACHY

• Turniej w hołdzie założycielom II RP – twórcom jej potęgi szachowej.

W Centrum Olimpijskim odbył się otwarty turniej z okazji Święta Niepodległości, w którym wzięło udział 214 osób. Zwyciężył mistrz międzynarodowy (mm) 20-letni Tomasz Warakomski (Juvenia Hańcza Suwałki– 7,5 pkt z 9 partii. Kolejne miejsca, z takim samym dorobkiem zajęli arcymistrzowie: 2. Władimir Siergiejew (Ukraina); 3. Siergiej Azarow (Białoruś); 4. Igor Gleb (Niemcy); 5. Władimir Małaniuk (Ukraina) – 7 pkt; 6. Bartłomiej Macieja (KSz Polonia) – 7 pkt Najlepszym juniorem okazał się 18-letni Arkadiusz Leniart (Polonia Wrocław).

Turniej został zorganizowany przez Fundację na Rzecz Wspierania Szachów w Warszawie, Polski Związek Szachowy i Polski Komitet Olimpijski.

Szerszą relację wraz ze szczegółowymi wynikami zamieścimy w wydaniu sobotnio-niedzielnym.

SIATKÓWKA

• WOLA CUP 2009. Zwycięzcami 23. Międzynarodowego Turnieju WOLA CUP 2009 , zorganizowanego przez MOS Wola Warszawa, został zespół UKS Tempo-25 Olsztyn. Podopieczni trenera Błażeja Kolpego pokonali w finale turnieju 2:0 (25:20, 25:20) warszawski zespół MKS MDK, prowadzony przez trenera Michała Rybaka. W meczu o trzecie miejsce AZS Olsztyn pokonał Gwardię Wrocław 2:1. Gospodarze turnieju, młodzi siatkarze MOS Wola I Warszawa...