Rozgłośnia kapitana Nemo
Krzysztof Skowroński nie zgodził się drugi raz zostać dyrektorem Trójki. Postawił na Internet
Kwadrans przed siódmą Krzysztof Skowroński nerwowo przerzuca strony gazet. Zakreśla tytuły. Chociaż kawa stygnie, do pobudzenia wystarczy świadomość, że za 15 minut, dziesięć, pięć znów będzie mówił do słuchaczy. W newsroomie słychać „Żółtą łódź podwodną” Beatlesów. To od niej Radio Wnet zaczyna każdy poranek.
Z Cejrowskim i Wasowskim
Podwodna łódź Skowrońskiego, czyli siedziba radia, to dwa pokoje na drugim piętrze warszawskiego Hotelu Europejskiego przy Krakowskim Przedmieściu. Ze ścian newsroomu spoglądają Elvis Presley, Tadeusz Nalepa i Rolling Stones.
Pokój drugi to studio, z mikrofonami i ścianami wyciszonymi czarną gąbką. Jeszcze niedawno gąbka – własnoręcznie przyklejona przez załogę do ścian i sufitu – spadała gościom i prowadzącym na głowę.
Od wnętrza ważniejsza jest jednak załoga: ok. 20 osób, które zaangażowały się w projekt. Wśród nich Grzegorz Wasowski, dziennikarz muzyczny i satyryk, a także Wojciech Cejrowski, pisarz, podróżnik, publicysta.
– Debata publiczna w mediach jest niezdrowo ograniczona – mówi Cejrowski. – Odcięliśmy znaczne marginesy, choćby takie jak 1,5 miliona słuchaczy Radia Maryja. Znaczna część społeczeństwa została wypchnięta z rozmowy o sprawach ważnych. Radio Wnet chce poszerzyć debatę publiczną, zapraszać ludzi odbiegających od standardu. Dlatego...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta