Aria w kalesonach

10 marca 2010 | Sport | Paweł Wilkowicz
Z Arjenem Robbenem Bayern jest nie do zatrzymania. To gol Holendra dał awans do ćwierćfinału
1/8 finału - rewanże

Arsenal awansował do ćwierćfinału z lekkością, Bayern po mękach

Długi z pierwszego meczu zostały spłacone w 10 minut, tyle wystarczyło Arsenalowi, by przeciągnąć awans na swoją stronę. Ale zabawa trwała dalej, aż do bramki na 5:0 w ostatniej minucie.

Porto było marnym tłem. Jego piłkarze snuli się o krok za rywalami, bezradni wobec szybkich podań, slalomów Andrieja Arszawina i Samira Nasriego. Trener Jesualdo Ferreira patrzył na tę zapaść nieobecnym wzrokiem, stojąc przy ławce, a mecz nazwał później „filmem puszczonym w przyspieszeniu”.

Nikt się teraz pewnie nie przyzna, że wątpił w Arsenal, a były powody. Za czasów Arsene’a Wengera ta drużyna nigdy nie awansowała do kolejnej rundy europejskich pucharów, jeśli przegrała pierwszy...