Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zawodowy kierowca nie uniknie formalności

14 maja 2010 | Dobra firma | Grażyna Ordak

Jakie godziny powinnam wpisać w zaświadczeniu o nieprowadzeniu pojazdu, gdy kierowca nie prowadził auta podlegającego rozporządzeniu WE nr 561/2006 lub wykonywał inną pracę? Czy wpisywać tak jak w załączniku, czy podać konkretne godziny, np. 7.15 – 15.15?

Odpowiada Łukasz Bryła naczelnik Wydziału Postępowań Sądowych Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego

Aby udokumentować okresy nieprowadzenia pojazdu, od 15 grudnia 2009 r. można posługiwać się nowym formularzem wprowadzonym przez Komisję Europejską rozporządzeniem z 14 grudnia 2009 r. w sprawie formularza dotyczącego przepisów socjalnych odnoszących się do działalności w transporcie drogowym (DUrz UE L330/80).

Dotyczy to także sytuacji, gdy kierowca przebywał na zwolnieniu lekarskim, urlopie wypoczynkowym, prowadził inny pojazd wyłączony spod rozporządzenia (WE) nr 561/2006, gdy odbierał odpoczynek tygodniowy, wykonywał pracę inną niż prowadzenie pojazdu a także pozostawał do dyspozycji.

Formularz ten stosuje się wyłącznie wtedy, gdy na podstawie zapisów tachografu, z obiektywnych przyczyn technicznych, nie można wykazać, że przestrzega się...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8622

Spis treści
Zamów abonament