Kubuś Puchatek. Reaktywacja
Po 80 latach wrócił Krzyś do Stumilowego Lasu!
Ta wiadomość powinna zelektryzować wszystkich miłośników Misia o Bardzo Małym Rozumku.
Sęk w tym, że fani Kubusia Puchatka – bo o nim mowa, Prosiaczka, Kłapouchego et consortes są już w podeszłym wieku, młodsi zaś znają wprawdzie bohaterów powieści Alana Alexandra Milne’a, ale głównie za pośrednictwem Disnejowskich filmów, które, owszem, spopularyzowały postaci Zwierząt, ale też w dużym stopniu pozbawiły je niepowtarzalnego uroku, liryzmu, humoru, no, co tu dużo mówić – inteligencji.
Faktem jest, że po wieloletnich staraniach David Benedictus, pisarz i reżyser teatralny, autor licznych audycji radiowych o Kubusiu Puchatku, uzyskał zgodę na kontynuację przygód opowiedzianych w latach 20. zeszłego wieku przez A.A. Milne’a w bestsellerach „Kubuś Puchatek” i „Chatka Puchatka”. I tak powstał, spolszczony przez Michała Rusinka, „Powrót do Stumilowego Lasu”, który w stylu E.H. Sheparda zilustrował Mark Burgess. Polski wydawca – Nasza Księgarnia – edycję „Powrotu...” wzmocnił wydaniem audiobooków, na których całość Kubusiowego cyklu czyta Janusz Gajos.
Legenda „Kubusia Puchatka” ma także swoją polską odmianę, gdyż to czytelniczy triumf książek Milne’a wydanych po 1956 roku raz na zawsze zamknął u nas najgorszy okres w dziejach literatury, kiedy to zajmowano się głównie miłością człowieka do maszyny i odwrotnie, a literatura dziecięca...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta