Inne zadania za tę samą pensję można podwładnemu zlecić czasowo
Warunki pracy da się zmienić w trakcie zatrudnienia. Jeśli jest to tylko czasowa modyfikacja, nie trzeba stosować do niej wypowiedzenia zmieniającego
Jeśli szef zechce zmienić treść stosunku pracy (warunki dotyczące pracy lub wynagrodzenia), zasadniczo powinien zastosować wypowiedzenie zmieniające. W tym celu musi na piśmie zaproponować pracownikowi nowe warunki. Jeśli natomiast podwładny się na nie nie zgadza, to umowa o pracę rozwiązuje się z upływem okresu dokonanego wypowiedzenia.
Jeżeli pracownik przed upływem połowy okresu wypowiedzenia nie złoży oświadczenia o odmowie przyjęcia zaproponowanych warunków, uważa się, że wyraził zgodę na te warunki. Mówi o tym art. 42 § 3 k.p.
Jednak wypowiedzenie dotychczasowych warunków pracy lub płacy nie jest zawsze wymagane, choć zmiana zachodzi. O czym mowa?
Na trzy miesiące
Chodzi o powierzenie pracownikowi, w przypadkach uzasadnionych potrzebami pracodawcy, innej pracy niż określona w umowie o pracę. Jest to możliwe,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta