Sztuka w pęknięciu chodnika
Spektakularne jak fontanna „Sylwia”, subtelne jak prace Katarzyny Przezwańskiej i... niewidzialne, jak ta Susan Philipsz – park Bródnowski wzbogacił się o nowe rzeźby. Wesprą one Warszawę w staraniach o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016.
Od roku zajmujący ponad 25 hektarów park Bródnowski znany jest także jako Park Rzeźby. Swoje prace prezentuje tu kilku artystów z Pawłem Althamerem, inicjatorem projektu na czele. W sobotni wieczór odsłonięto kolejne.
Radio i parkowe łaty
Żadna z nowych prac nie ingeruje w przestrzeń. Raczej z nią koresponduje. Nie wszystkie jednak można określić mianem rzeźby.– Niektóre są np. niewidzialne – mówi Sebastian Cichocki z Muzeum Sztuki Nowoczesnej, kurator Parku Rzeźby.
Dostrzec nie da się instalacji Susan Philipsz. Można ją za to usłyszeć. Co kwadrans z umieszczonych nieopodal stawu głośników wydobywają się radiowe sygnały.
– Szkocka artystka odwołuje...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta