Powrót medialnych rekordzistów
Kto najdłużej rządził publicznymi mediami w III RP? Bezapelacyjnymi zwycięzcami w tej konkurencji są środowiska polityczne związane z SLD, PO i PSL, a PiS nie mieści się na podium – pisze publicysta
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w obecnym składzie ma pracować do 3 sierpnia 2016 r. Ustawa nakłada na nią obowiązek dbania m.in. o pluralizm i obiektywizm mediów publicznych. W ramach tej troski obecny przewodniczący KRRiT Jan Dworak już zainicjował czystki personalne i programowe w Programie III Polskiego Radia polegające na usuwaniu z anteny dziennikarzy o poglądach prawicowych.
Pod polityczną lupą znalazła się też TVP. To dobry moment, aby zanalizować kto i jak długo – od 1993 roku, gdy powstała KRRiT – miał największe wpływy w publicznych mediach.
Osobomiesiące w radzie
Zakładam przy tym, że dany członek rady miał poglądy mocno zbliżone do przekonań partii i osób, które go rekomendowały lub desygnowały w skład KRRiT. Pamiętam również, że niektóre ze środowisk politycznych parokrotnie zmieniały szyldy...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta