Wirtualna pomoc, prawdziwa matura
Wyobrażam sobie szkołę bez zeszytów i książek – mówi naukowiec, który pracuje nad e-podręcznikiem do matematyki
Rz: Przed pierwszą po latach obowiązkową maturą z matematyki pojawiło się wiele propozycji przygotowania do egzaminu przez Internet albo z wykorzystaniem programów multimedialnych. Siedząc w domu przed komputerem, uczniowie rozwiązywali zadania. Sam pan prowadzi „E-pogotowie matematyczne”, czyli korepetycje w sieci dla ok. 700 uczniów. Czy takie metody się sprawdzają?
Dr Jacek Stańdo, matematyk z Politechniki Łódzkiej: Sądzę, że tak. Przede wszystkim dlatego, że sama młodzież jest zainteresowana formą nauki przy użyciu komputera. Po roku funkcjonowania „E-pogotowia matematycznego” zrobiłem badania i zapytałem uczniów, czy e-learning uważają za metodę pomocną w uczeniu matematyki i czy chcieliby się jeszcze kiedyś w przyszłości tak kształcić. Okazało się, że ponad 70 proc. młodzieży odpowiedziało, iż chciałoby się dalej uczyć i przygotowywać do egzaminów, wykorzystując komputer i e-learning. Około 20 proc. stwierdziło, że lepsze są tradycyjne...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta