W ofercie pośredników najwięcej piętrowych budynków
W Warszawie trudno znaleźć używany budynek parterowy. Wszyscy budują wysoko ze względu na koszty inwestycji i ceny parceli
Jak podaje pośrednik Cezary Szubielski, dyrektor żoliborskiego biura Krupa Nieruchomości, w bazie tej agencji jest ponad 400 ofert domów w stolicy. Ani jeden nie jest parterowy.
– Minimum to dwie kondygnacje naziemne: parter i piętro – mówi Cezary Szubielski. Dodaje, że maksymalnie mamy do czynienia z domami czterokondygnacyjnymi: jest piwnica, parter i dwa piętra. – Jest to częste zwłaszcza przy zabudowie szeregowej. Przyczyna jest jedna: koszty – tłumaczy pośrednik z Krupa Nieruchomości.
Ceny działek w Warszawie są wysokie. – Budowa domów parterowych jest też droższa niż piętrowych: koszt fundamentów i dachu przy budynku dwukondygnacyjnym spada o połowę w zestawieniu z mkw. powierzchni mieszkalnej – wylicza dyrektor z Krupa Nieruchomości.
Lepszy standard
Waldemar Oleksiak, pełnomocnik zarządu w firmie Emmerson, podaje z kolei, że w bazie tej firmy domy parterowe (bez...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta