Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rady na odpady

01 sierpnia 1996 | Nauka i Technika | KF

Rozpoczyna się ekologiczna kampania

Rady na odpady

Od dziś do końca września będzie trwała w mediach kampania promocji zachowań proekologicznych pt. "Rady na odpady". Jej organizatorem jest Narodowa Fundacja Ochrony Środowiska. Patronat merytoryczny i finansowy przyjął Narodowy Fundusz Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej. Wyasygnował na ten cel 1, 4 mln zł.

Z krótkich filmów, które będą się ukazywały w telewizji i audycji radiowych Polacy będą mogli się dowiedzieć, że przed wyrzuceniem puszki trzeba zgniatać, puste plastykowe butelki odkręcać, opakowania kartonowe składać, a makulaturę wiązać w paczki papierowym sznurkiem.

-- Dzięki tak prostym zabiegom objętość śmieci zmniejsza się o 30 proc. , a koszt ich przewozu maleje o 25 proc. -- przekonywał do tej idei Wojciech Nowicki, wiceprezes Narodowej Fundacji.

Narodowa Fundacja Ochrony Środowiska jeszcze przed podjęciem kampanii przeprowadziła badania socjologiczne, z których wynika, że zagadnienie odpadów uznawane jest przez społeczeństwo za problem ważny.

Ok. 40 proc. obecnie gromadzonych odpadów może być zredukowana w procesie świadomej rezygnacji ze zdobywania zupełnie zbędnych i nie najpotrzebniejszych artykułów konsumpcyjnych -- powiedział Wojciech Nowicki, wiceprezes fundacji...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 820

Spis treści

Plus Minus

Zamów abonament