Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

01 sierpnia 1996 | Nauka i Technika | TB

WYDARZENIA -- PROJEKTY -- PRODUKTY

Informacje

Co najmniej 50 osób, w tym siedmiu inżynierów z niemieckiej firmy Siemens, zostało napromieniowanych w skutek wypadku, do jakiego doszło w irańskiej elektrowni jądrowej w Racht, stolicy irańskiej prowincji Ghilan nad Morzem Kaspijskim. AFP powołując się na miejscową prasę podaje, że 21 osób zostało przewiezionych do Teheranu, gdzie poddawane są specjalistycznemu leczeniu. Nie znane są żadne szczegóły techniczne awarii, ani też dane o ewentualnych skażeniach. Napisano jedynie, że sprawa wiąże się z zaginioną, skażoną częścią urządzeń reaktora.

Ponad cztery miliony aut w Niemczech ma tak poważne usterki techniczne, że powinny niezwłocznie trafić do warsztatu, poinformował urząd kontroli technicznej TUV w Kolonii. Poważne braki techniczne wpojazdach wykazały też najnowsze badania przeprowadzone przez Federalny Zarząd Dróg. Wynika z nich, że w co dwunastym...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 820

Spis treści

Plus Minus

Zamów abonament