Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Trzcina cukrowa

01 sierpnia 1996 | Gazeta | MŻ

Marie-Jose Perec: "Zobaczyłam Paryż po raz pierwszy w jeden z tych ponurych, deszczowych dni. Przed biegiem kazano mi wykonać rozgrzewkę, ale ja nie wiedziałam, co to rozgrzewka".

Trzcina cukrowa

Francuzka Marie-Jose Perec jako pierwsza obroniła olimpijskie złoto w biegu na 400. Dotychczas na tym dystansie nie udało się to żadnemu mężczyźnie ani żadnej kobiecie. Perec jest także dwukrotną mistrzynią świata oraz mistrzynią Europy. Pochodzi z Gwadelupy, gdzie urodziła się 28 lat temu, ma 180 cm wzrostu, waży 60 kg.

W młodości jej sylwetka, którą teraz zachwyca się cały świat, była przyczyną wielu przepłakanych nocy. Babcia nazwała Marie-Jo "trzciną cukrową", szybko podchwycili to rówieśnicy i tak już zostało. Prawie całe dzieciństwo dziewczynka spędziła z babcią, bo rodzice przez cały dzień pracowali. Gdy Marie-Jo miała trzynaście lat, mierzyła już 175 cm. "Nie miałam najlepszych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 820

Spis treści

Plus Minus

Zamów abonament