Co każdy rodzic wiedzieć powinien
Co każdy rodzic wiedzieć powinien
Ośmioletni chłopiec często nie panował nad emocjami. Zezłoszczony uderzał w kogoś lub w coś, trzaskał czymś, w ostateczności niszczył cokolwiek. Kiedy matka poprosiła, by wypisał na kartce sposoby na okazywanie złości, przedstawił 11 propozycji. Były wśród nich prośba o zawieszenie worka treningowego oraz drążka gimnastycznego, pomysły, by nastawić gramofon na cały regulator, walić głową w poduszkę, trzaskać drzwiami, tupać z całej siły, bawić się (zapalać i gasić) światłem, biegać dookoła domu, podrzeć papier czy -- wreszcie -- uszczypnąć się. Wspólnie z matką ustalili: drążek będzie wisiał w przedpokoju, chłopiec może biegać dookoła domu w ciągu dnia. Wolno mu też drzeć papier, jeśli potem posprząta skrawki.
Książki te czyta się na "bezdechu", jak kryminały: "Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły", "Rodzeństwo bez rywalizacji" oraz "Jak mówić, żeby dzieci się uczyły". Trzy wolumeny -- jedna metoda, które mogą zmienić sposób lub bardziej styl wychowania dzieci. Autorki Adele Faber i Elaine Mazlish napisały: "Chcemy (. .. ) znaleźć taki sposób życia, który pozwoli nam samym czuć się dobrze, a także pomoże osobom, które kochamy, aby czuły się jeszcze lepiej; aby żyć bez oskarżania i wzajemnego obwiniania się; aby stać...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta