Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA

Co każdy rodzic wiedzieć powinien

01 sierpnia 1996 | Styl życia | AF

Co każdy rodzic wiedzieć powinien

Ośmioletni chłopiec często nie panował nad emocjami. Zezłoszczony uderzał w kogoś lub w coś, trzaskał czymś, w ostateczności niszczył cokolwiek. Kiedy matka poprosiła, by wypisał na kartce sposoby na okazywanie złości, przedstawił 11 propozycji. Były wśród nich prośba o zawieszenie worka treningowego oraz drążka gimnastycznego, pomysły, by nastawić gramofon na cały regulator, walić głową w poduszkę, trzaskać drzwiami, tupać z całej siły, bawić się (zapalać i gasić) światłem, biegać dookoła domu, podrzeć papier czy -- wreszcie -- uszczypnąć się. Wspólnie z matką ustalili: drążek będzie wisiał w przedpokoju, chłopiec może biegać dookoła domu w ciągu dnia. Wolno mu też drzeć papier, jeśli potem posprząta skrawki.

Książki te czyta się na "bezdechu", jak kryminały: "Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły", "Rodzeństwo bez rywalizacji" oraz "Jak mówić, żeby dzieci się uczyły". Trzy wolumeny -- jedna metoda, które mogą zmienić sposób lub bardziej styl wychowania dzieci. Autorki Adele Faber i Elaine Mazlish napisały: "Chcemy (. .. ) znaleźć taki sposób życia, który pozwoli nam samym czuć się dobrze, a także pomoże osobom, które kochamy, aby czuły się jeszcze lepiej; aby żyć bez oskarżania i wzajemnego obwiniania się; aby stać...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA
Brak okładki

Wydanie: 820

Spis treści

Plus Minus

Zamów abonament