Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

01 sierpnia 1996 | Świat | SP

DZIEŃNAŚWIECIE

Informacje

Czeczenia: ograniczone walki i wzajemne oskarżenia

W starciach z partyzantami sześciu rosyjskich żołnierzy poniosło śmierć, a dwunastu zostało rannych. Kolejnych pięciu zginęło podczas rozbrajania min w Groznym -- podała w środę agencja ITAR-TASS. Partyzanci ostrzeliwali pozycje rosyjskie w rejonie Szatoj i Wiedieno przy użyciu granatników i moździerzy. W odpowiedzi lotnictwo rosyjskie bombardowało wybrane punkty ogniowe, "omijając osady ludzkie". Tymczasem dowództwo separatystów oskarżyło wśrodę Rosję o stosowanie terroryzmu państwowego. Jednocześnie rzecznik separatystów Mowładi Udugow obwinił siły rosyjskie o spowodowanie śmierci co najmniej 450 cywili podczas ofensywy rozpoczętej trzy tygodnie temu przez siły federalne. Władze czeczeńskie zapowiedziały, że nie podejmą żadnych negocjacji z Rosjanami, dopóki będą kontynuowali ofensywę. Do oskarżeń czeczeńskich przyłączyła się wdowa po prof. Andrieju Sacharowie, Helena Bonner. Zarzuciła ona Borysowi Jelcynowi, że okłamał wyborców, obiecując pokojowe uregulowanie konfliktu czeczeńskiego.

Rosja: nie będzie strajku powszechnego

Górnicy rosyjskiego Dalekiego Wschodu, którzy od ponad 5 miesięcy nie otrzymują zapłaty za pracę, zdecydowali we wtorek, że ich 20-dniowa akcja protestacyjna nie przekształci się w strajk...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 820

Spis treści

Plus Minus

Zamów abonament