Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nowy pomnik

01 sierpnia 1996 | Gazeta | KR

Lewis w sztafecie 4 x 100 m? * Bubka kontuzjowany * Gebreselassie zrezygnował

Nowy pomnik

Dzień po swoim zwycięstwie w konkursie skoku w dal ozdobiony dziewiątym złotym medalem olimpijskim Carl Lewis powiedział, że ma szerokie poparcie społeczne w dziele uczestniczenia w składzie amerykańskiej sztafety 4 x 100 metrów. Problem w tym, że sztafeta ma już czterech dobrych biegaczy, a w żaden sposób nie da się zmienić przepisów, tak by biegło pięciu -- każdy po 80 metrów. Jest jednak wielki bodziec do zastosowania działania arytmetycznego z zakresu szkoły podstawowej: cztery minus jeden plus Lewis równa się cztery. Złoty medal takiej sztafety oznacza pierwsze miejsce dla sportowca USA na liście olimpijczyków wszech czasów.

Zapotrzebowanie społeczne

Amerykanie byli przez lata dumni ze swego twardego systemu eliminacji przedolimpijskich. Dziewiąte złoto Lewisa w Atlancie zmieniło wiele. Sieć ESPN przeprowadziła ankietę, w której 65...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 820

Spis treści

Plus Minus

Zamów abonament