Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ceny akcji debiutantów spadają

01 sierpnia 1996 | Ekonomia | TŚ

Pakietowe transakcje akcjami Krosna i Polifarbu Cieszyn

Ceny akcji debiutantów spadają

Rynek akcji

Sytuacja na rynku akcji nie jest zbyt jednoznaczna. Z jednej strony spadek indeksów rynku podstawowego był wczoraj wolniejszy niż we wtorek, a WIRR nawet zyskał, ale z drugiej strony widać wyraźnie chęć do sprzedawania akcji i bardzo umiarkowany popyt.

WIG i WIG 20 straciły odpowiednio o 0, 1 i 0, 4 proc. do 12 887, 3 pkt. i 1351, 6 pkt. , WIRR zyskał 0, 2 proc. i wynosił 1731, 3 pkt.

Na rynku akcji zwraca uwagę kolejna sesja spadku ceny niedawnego debiutanta -- Forte oraz pierwsza sesja realizacji zysków z akcji poniedziałkowego debiutanta -- Oceanu. W przypadku tej drugiej spółki wyraźnie widać spadek wolumenu obrotów i dużą nie zaspokojoną przez rynek ofertę kupna.

Na rynku pakietowym kontynuowane były wczoraj transakcje akcjami Krosna i Polifarbu Cieszyn. W obu przypadkach ceny były niższe od rynkowych. Przypomnijmy, że poprzednie operacje na rynku transakcji pakietowych akcjami tych spółek spowodowały, że BIG zmniejszył swój udzial wkażdej z nich poniżej 5 proc. głosów na WZA, zaś Bel leasing -- spółka zależna od BIG -- stała się akcjonariuszem posiadającym ponad 5 proc. akcji.

W środę na rynku podstawowym w fazie oferty zgłoszono 30 ofert kupna (rynek w 100 proc....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 820

Spis treści

Plus Minus

Zamów abonament