Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nowe plany za duże pieniądze

01 sierpnia 1996 | Ekonomia | AB

Polish Life Improvement SA

Nowe plany za duże pieniądze

Oferta kupna 75 proc. Państwowego Hurtu Spożywczego, plany kupna udziałów w zakładach ceramiki sanitarnej Cersanit w Krasnymstawie wraz z planami rozwoju własnej sieci hurtowni i supermarketów przemysłowych Nomi Dom i Ogród dowodzą, że kielecka spółka PLI SA zamierza skoncentrować się na samodzielnym rozwoju po trzyletniej działalności związanej głównie zaktywnością jednej ze spółek córek, Mitex-Trade. Jak wynika ze wstępnego skonsolidowanego raportu finansowego za ub. r. , większość łącznych przychodów grupy w wysokości 70, 57 mln zł to wynik tej aktywności (sama PLI osiągnęła w 1995 r. wpływy w wysokości 22, 46 mln zł) . Wysokość skonsolidowanego zysku netto, który w ub. r. wyniósł 8 mln 305 tys zł, przewyższając kilkakrotnie zysk netto samej PLI SA (1, 33 mln zł) , to także pośrednio zasługa Mitex-Trade.

Na początku lipca br. PLI SA poinformowała, że za umorzenie 49, 9 proc. udziałów w Mitex-Trade na jej konto (po zarejestrowaniu obniżenia kapitału Mitex-Trade przez sąd) wpłynie 25 mln 365 tys. 717 zł -- równowartość 9 mln 300 tys. USD. Po umorzeniu udziałów PLI jedynym udziałowcem w Mitex-Trade jest niemiecko-holenderska spółka Ahold & Allkauf Polen, do której od grudnia ub. r. należał pakiet większościowy (51 proc. )...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 820

Spis treści

Plus Minus

Zamów abonament