Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polska liderem

01 sierpnia 1996 | Ekonomia | ZK

Rynki rozwijające się

Polska liderem

Ubiegły tydzień okazał się równie szczęśliwy dla polskich sportowców, jak i warszawskiej giełdy. Po kilku próbach atakowania pierwszego miejsca Polsce udało się wreszcie pokonać Węgry i po raz pierwszy w tym roku wyjść na pozycję lidera wśród rynków krajów rozwijających się. Do sukcesu przyczynił się nie tyle zdecydowany wzrost cen polskich akcji, bo wrozliczeniu Międzynarodowej Korporacji Finansowej, IFC, podwyżka wynosiła tylko 1, 4 proc. , co gwałtowny spadek notowań akcji węgierskich -- o 5, 3 proc. w rozliczeniu dolarowym.

Według najnowszego zestawienia IFC, liczony od początku tego roku wzrost kursów polskich akcji przekroczył w ubiegłym tygodniu 62 proc. , zapewniając GPW prowadzenie wśród 27 giełd obserwowanych przez IFC. Na Węgrzech zyski inwestorów, w rozliczeniu dolarowym, po korekcie cen w ubiegłym tygodniu spadły do 57, 8 proc. Na trzecim miejscu znalazła się Wenezuela z 42,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 820

Spis treści

Plus Minus

Zamów abonament