Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sześciu na sześciu

01 sierpnia 1996 | Gazeta | WM

Kubańczycy bez strat

Sześciu na sześciu

Po rozegraniu 36 z 48 walk ćwierćfinałowych turnieju bokserskiego bez strat pozostawali Kubańczycy: wystąpiło ich sześciu i sześciu wygrało. Trzech następnych szykowało się do wyjścia na ring.

Bez problemów przeszło do strefy medalowej czterech występujących w I serii ćwierćfinałów Kubańczyków: Arnaldo Mesa, Juan Hernandez, Ariel Hernandez i Felix Savon. Temu ostatniemu ubył przy okazji najgroźniejszy bodaj rywal, jedyny, który mógł mu w finale sprawić jakieś kłopoty -- czarnoskóry Francuz Christophe Mendy. Został on zdyskwalifikowany w pierwszej minucie III rundy pojedynku z Kanadyjczykiem Davidem Defiagbonem -- przy stanie 9:8 -- za cios poniżej pasa. "Jestem kompletnie rozklejony. Poświęciłem sześć lat swojego życia na olimpijski medal. .. " -- żalił się potem Mendy. Opiekunowie Mendy'ego złożyli do władz AIBA protest, przekonując na filmie i na piśmie, że ich chłopak...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 820

Spis treści

Plus Minus

Zamów abonament