Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Odpust w Atlancie

01 sierpnia 1996 | Gazeta | MJ

Odpust w Atlancie

To jest dziwna olimpiada. Atlanta przypomina Wieżę Babel. Pomieszały się tutaj narody, języki, kultury. Pomieszały hierarchie i role. Przebywając w tym kotle człowiek ma wrażenie, że siedzi w oku cyklonu i nie wiadomo, kiedy ten huragan na was ruszy.

Bomby i ostrzegawcze telefony, pośpieszne ewakuacje w wiosce olimpijskiej i w halach sportowych stały się czymś normalnym. Tak samo jak bałagan w komputerach, w transporcie i wśród wolontariuszy. Są to, niestety, ważne ogniwa życia i przetrwania na igrzyskach, których nie sposób ignorować ani ominąć. Niektórzy z ochotników, a zwłaszcza niektóre z ochotniczek w niebieskich ubrankach, żywo przypominają babki etażowe z czasów Breżniewa w moskiewskich hotelach. Niczego nie wiedzą, nic nie rozumieją. Są nadęte, mają za złe i mówią "nie". Przeważają jednak osoby uśmiechnięte i one mówią "sorry". Jednak tego, co chcieliśmy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 820

Spis treści

Plus Minus

Zamów abonament