Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

01 sierpnia 1996 | Ekonomia | AB JB

FINANSE NA ŚWIECIE

Informacje

Francuski rząd nie chce prywatyzować Credit Lyonnais

Francuskie ministerstwo finansów zdementowało podaną w dzienniku gospodarczym "Les Echos" informację o możliwej sprzedaży 20-25 proc. akcji państwowego banku Credit Lyonnais prywatnemu inwestorowi. Jednak takiego pomysłu nie wykluczają analitycy bankowi. Ich zdaniem, częściowa prywatyzacja tego giganta przynoszącego od kilku lat katastrofalne straty, byłaby świetną metodą uzyskania akceptacji Komisji Europejskiej dla kolejnych zmian w programie ratowania banku, które są obecnie uzgadniane w ministerstwie finansów.

A. B.

Większe uprawnienia dla podatników w USA

Prezydent Bill Clinton podpisał ustawę, która znacznie zwiększa uprawnienia podatników wobecwładzfiskalnych. Zwiększaonam. in. dziesięciokrotnie(do 1 mln USD) sumęodszkodowania, o jaką może ubiegać się podatnik za niezgodny z prawem pobór podatków przez izby skarbowe. Dokument przedłuża moratorium,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 820

Spis treści

Plus Minus

Zamów abonament