Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Orwell i Sęp w renesansowym mieście

01 sierpnia 1996 | Kultura | ES

Zamojska wystawa Jana Lebensteina

Orwell i Sęp w renesansowym mieście

W Biurze Wystaw Artystycznych w Zamościu otwarta dziś zostanie -- z udziałem autora -- wystawa prac Jana Lebensteina pt. "Dwa cykle". Składają się na nią litografie do "Folwarku zwierzęcego" George'aOrwella oraz gwasze ilustrujące "Rytmy abo wiersze polskie" Mikołaja Sępa-Szarzyńskiego. Ekspozycja potrwa do 23 sierpnia.

Dziesięć litografii inspirowanych słynną powieścią Orwella -- m. in. pamiętne "Zwierzęta wyganiają ludzi", "Wszystkie zwierzęta są równe. Ale niektóre zwierzęta są równiejsze od innych" i "Nie można się już było zorientować, kto jest człowiekiem, a kto świnią" -- powstało w roku 1974. Po raz pierwszy wydane zostały jako album we włoskiej oficynie La Nuova Foglio, w Polsce stanowiły ilustracje do "Folwarku zwierzęcego" przełożonego przez Teresę Jeleńską i opublikowanego przez krakowską Oficynę Literacką w roku 1985.

Piętnaście gwaszy ilustrujących "Rytmy abo wiersze polskie"...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 820

Spis treści

Plus Minus

Zamów abonament