Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W Sydney będzie lepiej

01 sierpnia 1996 | Gazeta | KG

Kazach Aleksandr Parygin -- mistrzem olimpijskim wpięcioboju nowoczesnym, Igor Warabida -- piąty

W Sydney będzie lepiej

Kazach Aleksandr Parygin został mistrzem olimpijskim w pięcioboju nowoczesnym. Wyprzedził Rosjanina Eduarda Zenowkę, który na drugich kolejnych igrzyskach zdobył srebrny medal oraz Węgra Janosa Martinka. Polak Igor Warabida był piąty, a Maciej Czyżowicz zajął miejsce w trzeciej dziesiątce.

Strzelanie

W pierwszej konkurencji, strzelaniu, Warabida zajął jedenaste miejsce, uzyskując 1072 punkty pięciobojowe (178 punktów na strzelnicy na 200 możliwych) . Czyżowicz był szesnasty -- 1048 punktów (176 na strzelnicy) . Wygrał Szwajcar Waeffler -- 1156 pkt (185) . Zbigniew Pacelt, zastępca szefa polskiej misji olimpijskiej, były pływak i pięcioboista, nie był zachwycony tymi występami, ale na postawienie trójki z plusem się zgodził: "Przy pierwszych strzałach Maciek się zagotował, miał nawet szóstkę, ale potem odrobił stratę. Igor na stałym, średnim poziomie. Obaj nasi zawodnicy uzyskali dobrą pozycję wyjściową przed następnymi konkurencjami. "

Szermierka

Warabida jest osiemnasty z piętnastoma zwycięstwami i szesnastoma porażkami (790 pkt) , Czyżowicz -- dwudziesty piąty z bilansem 12 -- 19 (700) . Wygrywają Ukrainiec Chymerys i Kazach Parygin po 970 punktów, ostatni jest...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 820

Spis treści

Plus Minus

Zamów abonament