Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Do redakcji

01 sierpnia 1996 | Gazeta | JL

Do redakcji

"Prezydent i premier pozostaną w komitecie obchodów rocznicy Gdańska"

Z wielkim zdziwieniem przeczytałem w "Rzeczpospolitej" z 19. 07. 1996 r. relację z Gdańska. Znalazłem tam swoje nazwisko w kontekście sporu o obecność prezydenta Kwaśniewskiego i premiera Cimoszewicza w Komitecie Honorowym Obchodów 1000-lecia Gdańska. "Przeciwne akcji były władze regionalne UW, m. in. Janusz Lewandowski i poseł Jacek Taylor. .. " czytamy w relacji. Nieprawda.

Z uwagi na urlop nie było mnie w tym czasie w Gdańsku i nie mogłem zająć żadnego stanowiska. Autor wyssał to sobie z palca. Po powrocie do Trójmiasta i kontakcie z kierownictwem Unii Wolności, zorientowałem się, że cała relacja zbudowana jest na nieprawdach i tendencyjnych osądach. Bardzo mnie to dziwi z uwagi na rzetelność i wiarygodność "Rzeczpospolitej" -- pisma, które bardzo sobie cenię. Jedynym wytłumaczeniem może być nieprzypadkowa zbieżność nazwisk między autorem reportażu i pozytywnym bohaterem reportażu. Jeden z braci (Paweł Adamowicz) udaje, że nie wie, na czym polega mechanizm koalicyjnych uzgodnień, a drugi (Piotr Adamowicz) buduje na tym nieprawdziwe doniesienia.

dr Janusz Lewandowski przewodniczący Rady Naukowej IBnGR

W 167. numerze "Rzeczpospolitej" ukazała się obszerna publikacja dotycząca sytuacji w Radzie Miasta...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 820

Spis treści

Plus Minus

Zamów abonament