Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Lewica przeciwko trzydziestolatkom

01 sierpnia 1996 | Gazeta | KM

Lewica przeciwko trzydziestolatkom

W głośnym "Liście do trzydziestolatków" z 1991 roku Bronisław Łagowski apelował do adresatów, by stanęli na wysokości zadania i zaangażowali się w budowę silnego państwa. Jego odbiorcami mogła być szeroka grupa młodych ludzi, którzy po roku 1989 trafili do administracji państwowej, samorządu terytorialnego, czy podjęli inny rodzaj służby cywilnej.

W nowych instytucjach -- takich jak MPW, Kancelaria Senatu, czy nawet UOP -- było ich całkiem sporo. Łączyły ich dobre przygotowanie zawodowe, sympatie dla dawnej opozycji demokratycznej i silne poczucie uczestnictwa w budowie nowego państwa. Ich zachowania kontrastowały z rutynowymi zachowaniami sporej części PRL-owskiej biurokracji, dla której odbudowa niepodległego państwa była osobistym zagrożeniem, zniszczeniem dotychczasowych reguł gry. Po 19 września 1993 nastąpiła powolna eliminacja tych ludzi ze struktur państwa -- z wyjątkiem struktur samorządowych. Jakby tego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 820

Spis treści

Plus Minus

Zamów abonament