Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

01 sierpnia 1996 | Ekonomia | AB JB

NA ŚWIECIE . ..

Informacje

Santer za zmianą systemu finansowania UE

Przewodniczący Komisji Europejskiej, Jacques Santer przyznał, że system finansowania budżetu UE musi być zasadniczo zmieniony. Chodzi tu wszczególności o ograniczenie roli Niemiec, które finansują 30 proc. wydatków organizacji. Santer przypomniał jednak, że niemieckie firmy w największym stopniu korzystają z integracji europejskiej, m. in. poprzez zdobywanie intratnych kontraktów publicznych, jak ostatnio rozbudowa lotniska w Atenach.

Spadek inflacji w "15"

Roczna inflacja w 15 krajach Unii Europejskiej spadła w czerwcu do 2, 5 proc. Jest to pierwszy spadek od czterech kolejnych miesięcy, podczas których inflacja w krajach "15" utrzymywała się na poziomie 2, 7 proc. -- poinformowało biuro statystyczne UE, Eurostat. Wśrod członków UE, krajami o najniższej inflacji w czerwcu były, podobnie jak w poprzednich miesiącach, Finlandia...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 820

Spis treści

Plus Minus

Zamów abonament