Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

01 sierpnia 1996 | Gazeta | KG

Informacje

Kto podłożył bombę w Parku Stulecia Igrzysk?

Podejrzany nie jest po-

dejrzany

"Chcę podkreślić, że pan Richard Jewell nie jest przez nas obecnie uważany za podejrzanego o podłożenie bomby w Parku Stulecia Igrzysk i że nie jest prowadzone przeciwko niemu śledztwo w tej sprawie. W dalszym ciągu prowadzimy intensywne śledztwo zmierzające do wykrycia sprawców podłożenia bomby" -- powiedział w środę rano David Tubbs, agent FBI, dowodzący akcją. W tym samym czasie 10 policjantów przeszukiwało apartament Jewella, który zajmuje razem z matką na przedmieściu Atlanty.

Plotki o tym, że Jewell jest podejrzany przez FBI o podłożenie bomby, pojawiły się we wtorek po południu. Dziennik "Atlanta Journal" w swoim specjalnym wydaniu poinformował, że agenci FBI są przekonani, iż Jewell jest tą osobą, która podłożyła bombę. We wtorek po południu FBI przesłuchiwało Jewella przez trzy godziny, po czym wypuszczono go na wolność. "Od soboty przesłuchiwano mnie już pięć razy. Wtorkowe przesłuchanie nie różniło się niczym od poprzednich" -- powiedział Jewell po opuszczeniu gmachu FBI...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 820

Spis treści

Plus Minus

Zamów abonament