Sentymenty i pieniądze
Folman ekranizuje „Kongres futurologiczny” Lema, Davidoff chce w Lublinie sfilmować opowiadanie Singera
Pierwszą polsko-izraelską koprodukcję – "Wiosna 1941" – zrealizował Uri Barbash cztery lata temu. Dziś te dwie kinematografie współpracują coraz częściej. Jednym z najciekawszych wspólnych projektów jest "Kongres futurologiczny". Ari Folman, twórca głośnego "Walca z Bashirem", kręci film na kanwie prozy Stanisława Lema.
W Paramount Studios na dyski komputerów zostaje zeskanowana sylwetka i osobowość Robin Wright. Wizerunek gwiazdy "Forresta Gumpa" może być odtąd dowolnie wykorzystywany na ekranie. 20 lat później Paramount Nagasaki, dawna wytwórnia filmowa, dziś koncern farmaceutyczny, ogłasza następny etap rewolucji: każdy będzie mógł wybrać sobie leki, narkotyki, emocje i tworzyć filmy we własnej wyobraźni. 63-letnia Robin zaczyna walczyć z wszech-władzą koncernu, który chce całkowicie zawładnąć ludzkimi emocjami.
– To animowana fantazja futurologiczna, ale też wołanie o pomoc i krzyk tęsknoty za staroświeckim kinem, jakie znamy i kochamy – przyznaje Folman.
Zdjęcia do "Kongresu...", z udziałem Robin Wright, Harveya Keitela i Paula Giamattiego,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta