Dostosuj polisę do swoich oczekiwań
Najpierw trzeba przeczytać ogólne warunki ubezpieczenia. Dowiemy się z nich, co obejmuje polisa, jakie maksymalnie odszkodowanie wypłaci towarzystwo, a kiedy odmówi pokrycia strat. Nie warto zawyżać sumy ubezpieczenia, bo i tak nie dostaniemy więcej, niż wyniosła wartość zniszczonego mienia
Nawet jeśli dobrze chronimy swój dom czy mieszkanie: montujemy dodatkowe zabezpieczenia, przed wyjazdem zakręcamy dopływ wody, a sąsiadów prosimy o czujność, i tak nie zagwarantujemy sobie pełnego bezpieczeństwa. Przed szkodą nie uchroni nas również ubezpieczenie, ale przynajmniej pomoże pokryć koszty związane z przywróceniem poprzedniego stanu. W razie zalania, włamania czy pożaru polisa zapewni środki na remont mieszkania, zakup utraconych rzeczy czy odbudowę domu.
– Składka ubezpieczeniowa, jaką płacimy, jest niska w porównaniu z pomocą, jaką będzie odszkodowanie, gdyby nasze mieszkanie poważnie ucierpiało – mówi Sławomir Sosnowski, doradca ubezpieczeniowy firmy Aviva.
Przykładowy szacunkowy koszt ubezpieczenia mieszkania o powierzchni 60 mkw. i wartości 500 tys. zł w Ergo Hestii, Compensie czy TUW SKOK w wariancie podstawowym wynosi 450 – 600 zł rocznie.
Podczas naszej nieobecności w domu np. w okresie wakacyjnym mienie jest szczególnie narażone na kradzież, włamanie lub zniszczenie w wyniku awarii. Dlatego jeśli jeszcze nie ubezpieczyliśmy nieruchomości, niech planowany urlop stanie się impulsem do zakupu polisy.
Dodatkowe opcje
Nim zdecydujemy się na konkretną ofertę, najpierw powinniśmy przeczytać ogólne warunki ubezpieczenia (OWU). Nawet jeśli mały druk i trudny język nie zachęcają do tego. Jest to niezbędna...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta