Dobry obraz, jasny przekaz
Hitem na rynku są urządzenia krótkoogniskowe; duży obraz uzyskuje się z niewielkiej odległości. Projektory pico chętnie wykorzystują przedstawiciele handlowi. Coraz więcej jest sprzętu 3D, ale potrzebny jest do niego komputer z mocną kartą graficzną
Wybór projektorów na rynku jest bardzo duży. Każda firma może łatwo dostosować sprzęt do swoich wymagań, możliwości budżetowych, warunków pracy urządzenia.
Według badań przeprowadzonych przez Futuresource Consulting w 2010 r. sprzedaż projektorów w Polsce wzrosła o około 31 proc. Kupują je głównie firmy (ponad 90 proc.). Tylko niewielka część trafia do użytkowników kina domowego.
Dla wielu przedsiębiorstw taki sprzęt jest wręcz niezbędny do prowadzenia biznesu. Dotyczy to firm zajmujących się działalnością edukacyjną, szkoleniową, doradczą, zatrudniających licznych przedstawicieli handlowych często robiących prezentacje u klientów.
– Bardzo perspektywiczny jest również rynek projektorów instalacyjnych. Wciąż rośnie liczba stałych instalacji w takich miejscach jak muzea, obiekty sportowe, hale widowiskowe, hotele, sale konferencyjne. Takich projektorów można też używać w reklamie (np. projekcja na foliach w witrynach sklepowych). Dużym odbiorcą projektorów instalacyjnych są poza tym firmy rentalowe, obsługujące eventy – mówi Mariusz Orzechowski, dyrektor przedstawicielstwa NEC Display Solutions Europe GmbH w Polsce.
Zróżnicowane ceny
Małe i średnie firmy na ogół szukają tanich rozwiązań. Wciąż bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się projektory SVGA oraz XGA dysponujące...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta