Detektywi na tropie podróbek
Znane firmy tracą miliony złotych na tym, że kradzione są prawa autorskie do ich produktów czy logo. – Przez podróbki klienci tracą też zaufanie do marki – wyliczają poszkodowani przedsiębiorcy. Choć wyspecjalizowane służby tropią nieuczciwych producentów czy handlowców, którzy bezprawnie wykorzystują prawa autorskie, to problem z podróbkami wciąż jest duży.
Apart, jedna z największych firm jubilerskich w Polsce, często spotyka się z przypadkami łamania praw autorskich na jej wyroby. Jak spółka tropi tych, którzy naruszają prawo jej kosztem? – Mamy własny system monitoringu, śledzimy Internet, gazety, mamy osobę zajmującą się śledzeniem takich naruszeń, ale oczywiście uczuleni są również np. pracownicy salonów – wylicza Helena Palej, rzecznik Apartu. Dodaje, że w przypadku firmy nie chodzi wyłącznie o kopiowanie produktów, ale również o naruszanie praw do znaku Apartu, zdjęć produktów lub zdjęć wizerunkowych, katalogów, wystroju salonów. Poza tym kopiowane są również działania firmy. –...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta