Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pracodawcy dyktują kierunki

24 czerwca 2011 | Czas na studia | a.u.
Studenci, którzy wybierają rzadkie kierunki, mają zdaniem  ekspertów szanse na atrakcyjną pracę
autor zdjęcia: Piotr Kowalczyk
źródło: Fotorzepa
Studenci, którzy wybierają rzadkie kierunki, mają zdaniem ekspertów szanse na atrakcyjną pracę

Buddologia, wiedza o Holokauście i totalitaryzmach, zarządzanie mediami – to tylko niektóre z propozycji uczelni.

Nowe kierunki na rozpoczynający się w październiku rok akademicki przygotowało sporo szkół wyższych. Wiele nowości jest podyktowanych aktualnymi wymogami rynku pracy.

Uniwersytet Jagielloński jest uczelnią nie tylko najstarszą w Polsce i bogatą w tradycje, lecz również nowoczesną. Co roku kusi nowymi propozycjami. W roku akademickim 2011/2012 uruchomi nowe kierunki i specjalności na stacjonarnych i niestacjonarnych studiach pierwszego i drugiego stopnia, m.in. zarządzanie mediami, zarządzanie własnością intelektualną, buddologię, bioinformatykę, wiedzę o Holokauście i totalitaryzmach czy pure and applied mathematics (tajniki matematyki teoretycznej i stosowanej) prowadzone w języku angielskim. Wznowiona zostanie także specjalność inspekcja sanitarna na kierunku zdrowie publiczne. – Od kilku lat prowadzimy program badania losów naszych absolwentów, dzięki któremu mamy dane pozwalające dopasowywać ofertę studiów do wymogów rynku pracy. Zależy nam, by nasi absolwenci z łatwością mogli znaleźć zatrudnienie – mówi Katarzyna Pilitowska, rzecznik prasowy UJ. Ciekawą propozycją jest buddologia. To trzyletnie studia licencjackie, podczas których adepci poznają filozofię i historię buddyzmu, jego współczesne formy, będą się uczyć jednego z języków buddyjskich (do wyboru sanskryt lub tybetański). – Studia z wiedzy o Holokauście i totalitaryzmach są skierowane do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8961

Spis treści

Nieruchomości w Trójmieście

Zamów abonament