Jak zostać agentem ubezpieczeniowym
Zadaniem pośrednika jest także administrowanie umową, do podpisania której doprowadził, czyli np. przypominanie klientowi o terminie płatności składki, upływie ważności polisy
Życie wymaga od nas wykonywania różnych rodzajów aktywności, tak że na podejmowanie wielu innych czynności po prostu nie ma czasu. Nic więc dziwnego, że w ten obszar wchodzi biznes, oferując swoje usługi skracające czas potrzebny na wykonanie danej czynności. Dotyczy to także ubezpieczeń.
Coraz więcej osób ma co ubezpieczać i chce to robić. Do tego dochodzą różne ubezpieczenia obowiązkowe. Jeśli dziś chcemy zawrzeć umowę ubezpieczenia, to wcale nie musimy ruszać się z domu. Przyjedzie do nas agent ubezpieczeniowy i wszystkie formalności załatwimy siedząc we własnym fortelu. Podpowiadamy, jak agentem można zostać. Właściwe przepisy są w ustawie z 22 maja 2003 o pośrednictwie ubezpieczeniowym.
Nie tylko zawieranie kontraktu
Pośrednictwo ubezpieczeniowe polega na wykonywaniu przez pośrednika za wynagrodzeniem czynności faktycznych lub czynności prawnych związanych z zawieraniem lub wykonywaniem umów ubezpieczenia.
W ujęciu praktycznym oznacza to, że pośrednictwem będą wszelkie działania związane nie tylko z procesem podpisywania umowy ubezpieczenia, ale także późniejszego jej wykonywania.
Czynności te mogą być wykonywane wyłącznie przez agentów ubezpieczeniowych lub brokerów ubezpieczeniowych. Ci ostatni zajmują się pośrednictwem ubezpieczeniowym w zakresie reasekuracji i nie będą przedmiotem...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta