Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kredyt na wypłatę zysku bez korzyści podatkowych

13 grudnia 2011 | Prawo | Aleksandra Tarka

Odsetki od pieniędzy pożyczonych przez spółkę z banku na dywidendę dla wspólników nie są dla niej kosztem uzyskania przychodu

To niekorzystne dla spółek stanowisko potwierdził wczoraj siedmioosobowy skład Naczelnego Sądu Administracyjnego. Sędziowie uznali, że wydatki na odsetki od kredytu zaciągniętego na wypłatę zysku wspólnikom nie mają związku z przychodem spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Uchwała została podjęta w konkretnej sprawie. We wniosku o interpretację spółka z o.o. wyjaśniła, że udziałowcy zamierzają podjąć uchwałę w sprawie podziału zysku. Wypłacenie dywidendy spowoduje jednak konieczność zaciągnięcia przez spółkę kredytu na ten cel.

Cel gospodarczy

Spółka zapytała, czy faktycznie zapłacone odsetki od kredytu przeznaczonego i wykorzystanego na wypłatę dywidendy oraz inne koszty z nim...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9105

Wydanie: 9105

Spis treści
Zamów abonament