Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bez kolejki do lekarzy?

13 grudnia 2011 | Kraj | Katarzyna Nowosielska

„Rz” ustaliła | Rząd wraca do pomysłu dodatkowych polis zdrowotnych. Cel: szybszy dostęp do świadczeń

Ministerstwo Zdrowia przygotowuje zimową ofensywę legislacyjną. Jak ustaliła „Rz", przygotowało pakiet projektów ustaw. Na początku roku trafią do konsultacji. Są wśród nich przepisy o dodatkowym ubezpieczeniu zdrowotnym. Zmiany mają ułatwić chorym dostęp do usług medycznych, a szpitalom dać dodatkowy zastrzyk finansowy. Ale nie będzie, wbrew zapowiedziom MZ, ulgi w PIT za ich wykupienie. Nie zgodził się na to minister finansów.

Zgodnie z projektem publiczne lecznice będą mogły podpisywać kontrakty, oprócz NFZ, z firmami ubezpieczeniowymi. Te na podstawie umów ze szpitalami mają oferować pacjentom prywatne polisy, a ich posiadacze mają szybciej korzystać ze świadczeń. Wykupując dodatkową polisę, pacjent nie byłby zwolniony z opłacania składek zdrowotnych do NFZ.

Przedstawiciele ubezpieczycieli są zainteresowani nową formą ubezpieczeń. Ale ich zdaniem projekt trzeba doprecyzować. Nie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9105

Wydanie: 9105

Spis treści
Zamów abonament