Nie tylko krakowskie dylematy
Gmina sprzedaje majątek
Nie tylko krakowskie dylematy
Przestawienie gospodarki z centralnie zarządzanej na gospodarkę szanującą prawa rynku, a także utworzenie gmin, wyposażenie ich w osobowość prawną i majątek spowodowało, że gospodarowanie nieruchomościami stało się jednym z najważniejszych zadań gmin. Przede wszystkim dlatego, że efektywność gospodarowania mieniem decyduje o poziomie zamożności gminy, sprawności jej funkcjonowania i szansach rozwoju.
A ktywne gospodarowanie nieruchomościami komunalnymi -- taki był temat konferencji zorganizowanej w Krakowie 12 i 13 listopada z inicjatywy Krakowskiego Instytutu Nieruchomości.
Niedobrze mieć za dużo
Konferencja, w której udział wzięli prezydenci wielu miast, była dla władz Krakowa okazją do przedstawienia swoich koncepcji zarządzania mieniem. Władze Krakowa mają w swojej gestii 2392 budynki, w których znajduje się blisko 48 tys. lokali mieszkalnych i 3, 5 tysiąca lokali użytkowych. Zdaniem wiceprezydenta, Krzysztofa Pakońskiego miasto nie potrzebuje do realizacji swoich zadań aż...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta