Budowa we Flamanville jest doświadczeniem, które owocuje w kolejnych projektach elektrowni jądrowych
Dziś wiele krajów uważa, że energia jądrowa jest jedną ze skutecznych odpowiedzi na energetyczne i środowiskowe wyzwania planety
Dążą one do włączenia atomu obok źródeł energii odnawialnej do struktury wytwarzania energii, wychodząc z założenia, że globalne rozwiązanie nie może się obyć bez atomu. Budując nowe bloki jądrowe, grupa EDF wykorzystuje czterdziestoletnie doświadczenia z eksploatacji swoich siłowni. EDF jest operatorem 20 proc. światowych mocy jądrowych, eksploatując i budując bloki energetyczne w wielu krajach, samodzielnie lub we współpracy z firmami energetycznymi.
Budowa bloku energetycznego Flamanville 3 jest odpowiedzią na potrzeby inwestowania w moce wytwórcze dla zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego Francji i jest kluczowym etapem przygotowań do odtworzenia elektrowni jądrowych.
Reaktor EPR jest wynikiem połączenia wniosków z dotychczasowej eksploatacji elektrowni z nowymi rozwiązaniami technologicznymi podnoszącymi bezpieczeństwo reaktorów. Kompetencje zdobyte w czasie budowy i oddania do użytku bloku w technologii EPR (EuropeanPressurizedReactor) we Flamanville zagwarantują bardziej niż kiedykolwiek wysoką jakość i pełne bezpieczeństwo eksploatacji. Wnioski z budowy Flamanville 3 będą dostępne z chwilą rozpoczęcia budowy pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce.
Flamanville, lokalizacja o wielu zaletach
Zalety Flamanville zadecydowały o rozpoczęciu budowy nowego bloku EPR w tej lokalizacji. EDF był już właścicielem terenu, na którym...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta