Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zapłacimy za urzędnicze mrzonki

13 lutego 2013 | Prawo | Dorota Wolicka
źródło: archiwum prywatne

Przepisy proponowane przez resort finansów umożliwią naliczanie przez operatorów bankowych dodatkowych prowizji z tytułu wypłat gotówkowych oraz płatności kartą kredytową – analizuje ekspert.

Ład spontaniczny każdego dnia udowadnia, że działa lepiej niż regulacje, jest na to milion przykładów – jednak dla rządu to nic nie znaczy. Politycy chcą regulować wszystko i sądzę, że w ciągu  najbliższych lat nieraz wprowadzą publiczność w osłupienie. Regulacje stały się już tak powszechne, że właściwie ktokolwiek przestał na to zwracać uwagę. Oczywiście jeśli dotyczą obywateli lub małych i średnich firm. Jeżeli dotyczą korporacji i są dla nich niekorzystne – wówczas wiedzą o tym wszyscy. Korporacje potrafią zadbać o swoje.

Wyjść z cienia

Aktualnie zaczyna być procedowana ustawa o usługach płatniczych. Wszyscy skupiają się na ustawowym określeniu wysokości tzw. opłat Intechange i zapewne głównie o tym będzie mowa. Ja chciałabym poruszyć zapis, który znajduje się w cieniu. Dlaczego w cieniu? Dlatego że dotyczy zwykłych Kowalskich. Przepisy proponowane przez...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9461

Wydanie: 9461

Spis treści

Życie Warszawy

Zamów abonament