Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pogodzić pasję z zawodem

13 lutego 2013 | Ekonomia | Aleksandra Fandrejewska
Najwięcej firm jest na mazowszu
źródło: Rzeczpospolita
Najwięcej firm jest na mazowszu

Przedsiębiorczość ludzi młodych to nie tylko firmy, to też działanie w organizacjach.

Historie zawodowe Urszuli Podurgiel z Ełku (woj. warmińsko-mazurskie) i Szymona Śpicy ze Świecia (woj. kujawsko-pomorskie) są podobne. Wyjechali na studia wyższe z małych miejscowości do dużych miast. Próbowali znaleźć tam miejsce, ale wrócili.

Ula czuła się wypalona po dwóch latach pracy w szkole. – Wiele instytucji ma charakter samozachowawczy i nie umiem się w nich odnaleźć – mówi. Ula założyła Stowarzyszenie Adelfi (jest także jego prezesem), które nie tylko działa na rzecz rozwoju lokalnego, ale też daje pracę jej i sześciu innym osobom.

Szymon nie mógł znaleźć pracy jako nauczyciel wychowania fizycznego. Teraz współszefuje biuru turystycznemu „Klub Podróżnika".

Nie lubię siedzieć na miejscu

Biuro turystyczne „Klub Podróżnika" istnieje od prawie dwóch lat (pierwszą wycieczkę Szymon Śpica sprzedał w maju 2011 r.).  Gdy bezskutecznie szukał pracy jako absolwent AWFiS w Gdańsku, jego starszy brat, absolwent obsługi ruchu turystycznego i zarządzania turystyką w Poznaniu, pracownik...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9461

Wydanie: 9461

Spis treści

Życie Warszawy

Zamów abonament