Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Tysiąc procent normy

13 lutego 2013 | Sport | Michał Kołodziejczyk PW
Według niemieckich mediów Jakub Błaszczykowski zagra na lewej obronie
źródło: AFP
Według niemieckich mediów Jakub Błaszczykowski zagra na lewej obronie

Dziś w Lidze Mistrzów Borussia – Szachtar. Juventus rozbił Celtic, PSG darowało karę Valencii

Borussia mierzy się z rywalem, który wyznacza na Wschodzie nowe standardy. W Rosji wielkie kluby buduje się tak, jak dochodzi się do wielkich fortun. W pośpiechu i nerwowo. Szachtar jest inny, Rinat Achmetow zbudował najlepszy zespół wschodniej Europy na spokojnie. Stać go, żeby w swoim hotelu Donbas Palace przy placu Lenina wyłożyć ściany złotem, ale trenerowi i piłkarzom pozwala pracować spokojnie. Wymaga tylko pełnego zaangażowania – 1400 procent normy, jak u Aleksieja Stachanowa, bohaterskiego górnika z Donbasu, który w latach trzydziestych wydobył tyle węgla, ile jego czternastu kolegów razem.

– Czasami po wygranych meczach dostawaliśmy niespodziewaną premię, za którą zabierałem całą rodzinę na dwutygodniowe wakacje. Prezydent potrafił też pożyczyć swój prywatny odrzutowiec, żebym dostał się na zgrupowanie reprezentacji bez przesiadek. W Szachtarze trzeba było pracować, ale za sukcesy czekały na nas takie nagrody, jak nigdzie indziej – mówił Mariusz Lewandowski, który w Doniecku spędził dziewięć lat i w 2009 roku wywalczył Puchar UEFA....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9461

Wydanie: 9461

Spis treści

Życie Warszawy

Zamów abonament