Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zostać kandydatem z polecenia

13 lutego 2013 | Kariera i biznes | Anita Błaszczak
Specjaliści ds. HR doceniają zalety rekrutacji z polecenia, które pomagają znacząco ograniczyć koszty pozyskania pracowników.
źródło: Rzeczpospolita
Specjaliści ds. HR doceniają zalety rekrutacji z polecenia, które pomagają znacząco ograniczyć koszty pozyskania pracowników.

Już ponad połowa dużych firm w specjalnych programach zachęca pracowników, by rekomendowali do pracy swych znajomych.

„My szukamy – Ty polecasz" pod tym hasłem spółka Capgemini Polska, potentat nowoczesnych usług dla biznesu, zachęcała w zeszłym roku swych pracowników do rekomendowania kandydatów do pracy.  – To właśnie pracownicy znają najlepiej naszą firmę, kulturę organizacyjną i wartości oraz potrafią dopasować kwalifikacje swoich znajomych do potrzeb firmy – podkreśla Katarzyna Kwiatek, menedżer ds. rekrutacji w Capgemini Polska.

Od pięciu lat wewnętrzne rekomendacje ułatwia tam specjalny program referralowy, który przewiduje premię finansową dla pracownika, jeśli polecany przez niego kandydat zostanie zatrudniony i przejdzie okres próbny.

Mniejsze ryzyko

Takie programy rekomendacji, określane niekiedy jako referralowe, pojawiły się w polskich firmach w czasach tzw. rynku pracownika, gdy to pracodawcy zabiegali o kandydatów do pracy.  I nadal się rozwijają, szczególnie w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu, który jako jeden z nielicznych prowadzi dziś rekrutacje na większą skalę. Jednak nawet firmy, które nie szukają co roku setek pracowników, chętnie korzystają z kandydatów z polecenia. Według badań  firmy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9461

Wydanie: 9461

Spis treści

Życie Warszawy

Zamów abonament