Polski Holding Obronny następcą Bumaru
Największa w kraju grupa zbrojeniowa konsoliduje sektor obronny pod nową marką. Zmiana nazwy oznacza również nowe podejście do biznesu.
– Zmianą nazwy symbolicznie zamykamy dziesięcioletni okres reform i budowania przemysłowego potencjału. Nazwa Bumar znika, bo wyczerpała się formuła konsolidacji, którą symbolizowała – tłumaczy Krzysztof Krystowski – przez ostatni rok szef Bumaru. Teraz już jako prezes Polskiego Holdingu Obronnego, twierdzi, że zmiana marki to także potwierdzenie zmiany podejścia do biznesu i oddanie sprawiedliwość licznym spółkom, które przez lata pod narzuconym szyldem Bumaru budowały potencjał grupy, a zasługują na własne miejsce w historii zbrojeniówki.
W zeszłym roku 40 spółek, w tym kluczowe firmy rodzimej zbrojeniówki produkujące pojazdy pancerne, amunicję, radary, wojskowy sprzęt optyczny i broń strzelecką – skupione w grupie Bumar, osiągnęły przychody sięgające 3,2 mld złotych i zysk netto w wysokości 37 mln zł....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta