Zielone inwestycje w przyszłość
Nauka | Studenci i szkoły wyższe przygotowują się do rewolucji energetycznej. Czekają tylko na sygnał rządu w tej sprawie.
Artur grabek
Odnawialne źródła energii to coraz bardziej popularna dziedzina na polskich uczelniach. Wiele szkół wyższych, chcąc zachęcić młodych ludzi do wyboru tej tematyki kształcenia, podejmuje wielomilionowe inwestycje w zaplecza laboratoryjno-badawcze, tak by ich oferta edukacyjna odpowiadała najnowszym trendom w sektorze.
O jakości kształcenia na wydziałach, które edukują przyszłych specjalistów w dziedzinie odnawialnych źródeł energii, pozytywnie wypowiada się Polska Komisja Akredytacyjna, która jest odpowiedzialna za standardy kształcenia w sektorze szkolnictwa wyższego.
Kadry dla rewolucji energetycznej
Krakowska Akademia Górniczo-Hutnicza od najbliższego roku akademickiego uruchomi w Miękini specjalistyczne Laboratorium Edukacyjno-Badawcze Odnawialnych Źródeł i Poszanowania Energii. Będzie można tam studiować na nowo uruchomionym kierunku ekologiczne źródła energii na Wydziale Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska. To już kolejny ukłon AGH w stronę zielonej energetyki.
Ta krakowska uczelnia jako pierwsza w Polsce już w 2003 r. kształciła w tej dziedzinie w ramach specjalizacji na studiach na Wydziale Energetyki i Paliw. – Brak stanowisk badawczych wymuszał konieczność prowadzenia praktyk poza obszarem uczelni, co było uciążliwe, kosztowne, a także ograniczało możliwości studentów do...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta