Być dobrym dla pracowników
Przyjazna atmosfera, umożliwienie rozwoju pracownikom, zgodność pracy z zainteresowaniami oraz możliwość godzenia pracy zawodowej z życiem osobistym – takie m.in. warunki powinny spełniać firmy, by zyskać tytuł wzorowego pracodawcy u pracowników.
Katarzyna Czarnecka ma 22 lata i we wrześniu będzie kończyć studia licencjackie na wydziale historii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Powoli już rozgląda się za stałą pracą, bo do tej pory dorabiała w weekendy w jednej z sieci fast foodów. – Nie traktuję tej pracy jako zajęcia stałego – mówi. Dodaje, że o obecnym pracodawcy nic złego nie może powiedzieć. – Umowę podpisałam pierwszego dnia. Godziny pracy miałam dopasowane do zajęć na uczelni. Mam liczne szkolenia. I jest wyznaczona ścieżka awansu – opowiada studentka.
Pracę chce zmienić na bardziej zbliżoną do jej zainteresowań i wykształcenia.
Rekrutacja
Jakie cechy powinna mieć według niej firma, by była pracodawcą wzorowym? – Od samego początku, od złożenia CV, powinna kontaktować się z kandydatem i informować, jak wygląda postęp w rekrutacji, a już po przyjęciu nie tylko od razu podpisać umowę o pracę, ale też dbać o rozwój pracownika. Praca powinna dawać możliwości szkoleń, awansu, ale przede wszystkim liczy się dobra atmosfera –...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta